Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Mielenku to największa atrakcja miejscowości - piaszczysta, dość szeroka, i - co najważniejsze - nie zatłoczona nawet w środku sezonu. Główne wejście na plażę wiedzie od ulicy Plażowej, jest szerokie, piaszczyste, łagodne i wygodne. więcej »

wejście od ul. Plażowej

Aleja Lipowa

Aleja Lipowa to licząca 2,3 km trasa z Mielenka do Mielna, porośnięta ponad 150 letnimi lipami. Idealne miejsce na spacer lub wycieczkę rowerem, zwłaszcza, gdy chcemy w cieniu drzew odrobinę odpocząć od upału. więcej »

ul. Lipowa / Kościelna

Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus to idealna atrakcja dla wszystkich wielbicieli pięknej natury oraz odpoczynku na świeżym powietrzu. więcej »

ul. Dobrzyca 76, Dobrzyca

Szlaki Rowerowe

Przez Mielenko przebiega kilka szlaków rowerowych o różnej długości i stopniu trudności. Warto po leżakowaniu na plaży i obiedzie w smażalni wsiąść na rower. więcej »

Mielenko

Gminny plac zabaw

Gminny plac zabaw w Mielenku - nowoczesny, ogólnodostępny, pełen różnych nowych huśtawek, karuzeli i zabawek ogrodowych. Dostępny przez 24 godziny dla każdego - oświetlony w nocy. więcej »

ul. Lipowa, Mielenko

Nordic Walking

Zapraszamy do spacerów z kijami na nowo otwartych szlakach Nordic Walking. Prowadzą one przez nadbałtyckie lasy w kierunku Mielna i Unieścia oraz Chłopów. więcej »

ul. Lipowa, Mielenko

Zabytkowa zabudowa

Zachowało się tu kilkanaście chałup i budynków gospodarczych o konstrukcji szachulcowej, pochodzących głównie z XIX w. więcej »

ul. Lipowa, Mielenko

Mielno

Mielno to znane i lubiane przez wielu Polaków nadmorskie letnisko - niektórzy nazywają je "Polska Ibiza". więcej »

Chłopy

Kiedyś Chłopy to była typowa wieś rybacka. I dziś znajduje się tu przystań rybacka, a kutry rybaków można spotkać na plaży. więcej »

Historia Mielenka

Mielenko to osada o dość długiej historii - już około roku 2500 p.n.e. w młodszej epoce kamienia znajdowała się tu osada ludzka. więcej »